CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
NOVA Part#:
282-2274504-CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18
Manufacturer Part No:
CX532Z-A2B3C5-70-12.0D18
Standard Package:
1,000
12 MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 2-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerCardinal Components Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series CX532
TypeMHz Crystal
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Frequency 12 MHz