RH100-50.000-12-F-1010-TR
CRYSTAL 50.0000MHZ 12PF SMD
NOVA Part#:
282-1864624-RH100-50.000-12-F-1010-TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
RH100-50.000-12-F-1010-TR
Standard Package:
3,000
50 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
TypeMHz Crystal
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 50 MHz