XRCGB24M000F1H01R0
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
NOVA Part#:
282-1991080-XRCGB24M000F1H01R0
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
XRCGB24M000F1H01R0
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
24 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series -
TypeMHz Crystal
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number XRCGB
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 24 MHz