9HT11-32.768KAZB-T
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
NOVA Part#:
282-1794277-9HT11-32.768KAZB-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
9HT11-32.768KAZB-T
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
32.768 kHz ±30ppm Crystal 6pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerTXC CORPORATION
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series 9HT11
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Operating ModeFundamental
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±30ppm
Frequency 32.768 kHz