DLM11SN900HZ2L
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
NOVA Part#:
318-2526426-DLM11SN900HZ2L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
DLM11SN900HZ2L
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.38Ohm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesDLM11
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Base Product Number DLM11SN
Package / Case0504 (1210 Metric), 4 Lead
Number of Lines2
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.38Ohm
Features -
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.024" (0.60mm)