DLW5BTM101TQ2L
CMC 6A 2LN 100 OHM SMD
NOVA Part#:
318-2558930-DLW5BTM101TQ2L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
DLW5BTM101TQ2L
Standard Package:
700
Technical Datasheet:
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 100 Ohms @ 100 MHz 6A DCR 13mOhm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesDLW5B
Voltage Rating - DC50V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Base Product Number DLW5BTM
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Number of Lines2
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)6A
DC Resistance (DCR) (Max) 13mOhm
Features -
Ratings-
Filter TypePower, Signal Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.098" (2.50mm)