DS1077Z-100+
IC OSC DUAL FX FREQ PROG 8SOIC
NOVA Part#:
334-3120318-DS1077Z-100+
Manufacturer Part No:
DS1077Z-100+
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 12.2kHz ~ 100MHz 8-SOIC
More Information
CategoryClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ManufacturerAnalog Devices Inc./Maxim Integrated
RoHS 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 8-SOIC
Base Product Number DS1077
TypeOscillator, Fixed Frequency (Dual)
Count-
Frequency 12.2kHz ~ 100MHz
Voltage - Supply4.75V ~ 5.25V
Current - Supply50 mA