LTC6905HS5-80#TRMPBF
IC OSC SILICON 80MHZ TSOT23-5
NOVA Part#:
334-3120533-LTC6905HS5-80#TRMPBF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
LTC6905HS5-80#TRMPBF
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
Oscillator, Silicon IC 80MHz TSOT-23-5
More Information
CategoryClock/Timing - Programmable Timers and Oscillators
Package case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
ManufacturerAnalog Devices Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package TSOT-23-5
Base Product Number LTC6905
TypeOscillator, Silicon
Count-
Frequency 80MHz
Voltage - Supply2.7V ~ 5.5V
Current - Supply7 mA