2309A-1HPGG
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP
NOVA Part#:
34-3102353-2309A-1HPGG
Manufacturer Part No:
2309A-1HPGG
Standard Package:
96
Technical Datasheet:
Zero Delay Buffer IC 133MHz 1 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
More Information
CategoryClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package case 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ManufacturerRenesas Electronics America Inc
RoHS 1
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 16-TSSOP
Base Product Number 2309A
InputLVTTL
Output LVTTL
TypeZero Delay Buffer
PLLYes with Bypass
Ratio - Input:Output1:9
Differential - Input:OutputNo/No
Divider/MultiplierNo/No
Voltage - Supply3V ~ 3.6V
Frequency - Max 133MHz