MAX31180AUA+
IC CLK GEN LOW JITTER 8USOP
NOVA Part#:
34-229699-MAX31180AUA+
Manufacturer Part No:
MAX31180AUA+
Standard Package:
50
Technical Datasheet:
IC 134MHz 1 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
More Information
CategoryClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
ManufacturerAnalog Devices Inc./Maxim Integrated
RoHS 1
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 8-uMAX-EP|8-uSOP-EP
Base Product Number MAX31180
InputClock, Crystal
Output Clock
Series-
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
PLLYes
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputNo/No
Divider/MultiplierNo/Yes
Voltage - Supply3V ~ 3.6V
Frequency - Max 134MHz