849S625BYILF
IC CLOCK SYNTHESIZER 48TQFP
NOVA Part#:
34-3095730-849S625BYILF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
849S625BYILF
Standard Package:
250
Technical Datasheet:
Clock Synthesizer IC 625MHz 1 48-LQFP
| Category | Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers | |
| Package case | 48-LQFP | |
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc | |
| RoHS | 1 | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Supplier Device Package | 48-TQFP (7x7) | |
| Base Product Number | 849S625 | |
| Input | LVCMOS, LVTTL, Crystal | |
| Output | LVDS, LVPECL | |
| Type | Clock Synthesizer | |
| PLL | Yes with Bypass | |
| Ratio - Input:Output | 2:10 | |
| Differential - Input:Output | No/Yes | |
| Divider/Multiplier | Yes/No | |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V | |
| Frequency - Max | 625MHz | |