NB3N200SDG
IC CLK BUFFER 1:1 200MHZ 8SOIC
NOVA Part#:
31-225851-NB3N200SDG
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NB3N200SDG
Standard Package:
98
Technical Datasheet:
Clock Buffer/Driver IC 1:1 200 MHz 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
More Information
CategoryClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Manufactureronsemi
RoHS 1
TypeBuffer/Driver
Voltage - Supply3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 8-SOIC
Base Product Number NB3N200
InputLVCMOS, LVDS
Output LVCMOS, LVDS
Series-
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Ratio - Input:Output1:1
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max 200 MHz