8305AGILF
IC CLK BUFFER 2:4 350MHZ 16TSSOP
NOVA Part#:
31-225341-8305AGILF
Manufacturer Part No:
8305AGILF
Standard Package:
96
Technical Datasheet:
Clock Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer IC 2:4 350 MHz 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
More Information
CategoryClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
ManufacturerRenesas Electronics America Inc
RoHS 1
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Voltage - Supply3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 16-TSSOP
Base Product Number 8305A
InputHCSL, LVCMOS, LVDS, LVHSTL, LVPECL, LVTTL, SSTL
Output LVCMOS, LVTTL
Series-
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Ratio - Input:Output2:4
Differential - Input:OutputYes/No
Frequency - Max 350 MHz